Kategorie

Murmix Murarska Cienkowarstwowa 25 kg

Jest Jest
 (1 szt.)

Murmix zaprawa murarska cienkowarstwowa MZ 102

 

Opis produktu:

zaprawa cienkospoinowa przeznaczona jest do łączenia elementów na cienkie spoiny (od 1do 3 mm). Zaprawa służy do murowania ścian z betonu komórkowego (np. gazobetonu) jak również z bloczków wapienno-piaskowych (silikatów). Może być również stosowana w celu wyrównywania i wygładzania ścian wzniesionych z bloczków. Po wymieszaniu z wodą uzyskuje jednorodną konsystencję, uzyskując właściwości zaprawy klejącej. Produkt jest wodoodporny i mrozoodporny, może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz budynków.

 


Rodzaj i przygotowanie podłoża: materiały (bloczki, cegły) powinny być czyste i wolne od substancji zmniejszających przyczepność (pyły, tłuszcze, bitumy). Materiały suche i wykazujące cechy wysokiej nasiąkliwości należy zwilżyć wodą.

 

Przygotowanie produktu do użycia: zawartość opakowania wsypać do odpowiedniej ilości czystej, chłodnej wody (5-6 litrów), mieszać za pomocą wiertarki z mieszadłem, aż do uzyskania jednorodnej konsystencji. Po 5 minutach, wymieszać ponownie. Jeżeli konsystencja zaprawy jest zbyt gęsta można dodać niewielką ilość wody i ponownie wymieszać.Sposób użycia: Zaprawę należy nakładać kielnią i rozprowadzać pacą zębatą. Układać bloczki, lekko je dociskając. W ciągu 5 minut można dokonać korekty położenia bloczków. Układanie bloczków nie powinno trwać dłużej niż 10 minut od rozprowadzenia zaprawy. Zaprawę należy zużyć w ciągu 2 godzin od wymieszania z wodą, w przypadku zgęstnienia zaprawy należy ją energicznie wymieszać, nie dodawać wody. Dodanie wody zmniejszy właściwości zaprawy, w szczególności zmniejszy jej przyczepność, czas wiązania. Gotowy materiał ma odczyt alkaliczny, należy chronić skórę i oczy. W przypadku kontaktu materiału z oczami, należy spłukać oczy zimną wodą i zasięgnąć porady lekarskiej.

Warunki wykonania: prace wykonywać w temperaturze od +5°C do +25°C.Przechowywanie: Zaprawę należy przechowywać w szczelnie zamkniętych workach w suchych pomieszczeniach.

 

Informacje dodatkowe:

opakowanie: worki po 25 kg

wydajność: wydajność zależy od rodzaju materiału zastosowanego do murowania oraz grubości spoin, 25kg/1,25m2 muru tj. 38 cegieł (25×12x6)